Kolmapäev, 30 September 2015 14:51

Teadlaste ÖÖ Festivali nädal Esile tõstetud

20.-25. septembrini toimus Eestis juba 10. korda Teadlaste öö festival, mille teema oli "Teadus teeb terveks". Meie kooli teema oli "Taimeteadus on ka teadus". Kogu nädala jooksul toimusid koolis erinevad teadussündmused.

Esmaspäevast kolmapäevani sai 8.-12. kl esituses näha teadusteatreid, mida juhendasid õpetajad Tiina Asi, Heidi Kukk, Kalju Haabmets ja Ando Tuul.Võitjaks osutus nii žürii, kuhu kuulusid 7. klass ja õpetajad Anneli Arike ning Kirsten Veelmaa, kui publiku arvates, 9. klass etteastega "Kiired ja aeglased". Võidumeeskonda kuulusid Paavo Mikson, Otto Kitsik ja Thor -Oddvar Hallik.Neid juhendas õp Tiina Asi.Väga tublid olid ka kõik teised osalejad ja juhendajad.

Neljapäeval toimus Esta Variku ja tervisenõukogu eestvedamisel Mahelaat ja reedel oli nädala finaal, kus õppetöö toimus õpikodades.
1.-5. klasside õpilastele oli kuus erinevat töötuba, kus meisterdati stressipalli, mängiti haldjamängu, räägiti ravimtaimedest ja tehti teed, virgutati keha, uuriti, milline ravimtaim on mingile siseorganile kasulik ja õpiti tahvelarvutiga ravimtaimi tundma. Töötubade korraldajateks olid omad algklasside õpetajad. Kiitus kõigile!

6.- 12. kl õpilastele oli 5 töötuba: tee valmistamine, mida juhatasid Põhjala teetalu perenaine ja õp Tiina Asi, mesi- juhendas õp Margus Koor, DNA ja Sööbik-pisik- juhendasid õp Heidi Kukk ja 11. kl õpilane Oliver Raudsepp, mineraaliratas ja inimese anatoomia-juhendajad 11. kl õpilane Kristin Saua ja 12b Maarja Lepind, elustamise õpituba- juhendas kooli vilistlane Kärt Sulg. Päev lõppes psühhobussi teadusteatriga.
Suur-suur aitäh kõigile, kes nädala teostumisele nõu ja jõuga kaasa aitasid!

 

Viimati muudetud Kolmapäev, 30 September 2015 15:02