Reede, 16 Veebruar 2018 11:46

Retrohõnguline Talveball Esile tõstetud

Eesti mõistes läinud sajandi 17. veebruaril 2018. aastal, toimus Parksepa Keskkoolis järjekordne ball. Sel korral oli pidu pühendatud Eesti Vabariigi sajandale juubelile ning kandis nime Võrumaa gümnasistide retrohõnguline Talveball.

Piduliku ürituse juhatasid sisse õhtujuhid Koit Roots ja Vahur Solovjov, millele järgnes Parksepa Keskkooli direktor Ilmar Kesselmanni kõne ning Eesti peaministri Jüri Ratta videotervitus.

Ballile kohaselt toimus ka printsi ja printsessi valimine. Kandidaate oli kokku kaheksa ning esindatud olid nii Parksepa Keskkool, Võru Gümnaasium kui ka Tartu Jaan Poska Gümnaasium. Printsi ja printsessi kandidaadid pidid kaasa tegema kaks toredat ülesannet, mida jälgisid varikohtunikud, kes õhtu jooksul noorte tegemistel silma peal hoidsid ning sellest tulenevalt ka tiitlite omanikud välja selgitasid. Parksepa Keskkooli Talveballi printsiks kuulutati Karl-Martin Munski ning printsessi tiitli pälvis Lizett Maandi.

Toimus ka fotobingo, mis seisnes vähemaktiivsete noorte kaasamises otsesesse suhtlusesse. Võitmiseks pidi iga osaleja täitma üheksa erinevat ülesannet üheksa erineva inimesega ning need jäädvustama ballil olnud fotoboxi abil. Bingo võitjaks osutus aktiivne noor Evelina Aništšenko, kes saab nüüd sõpradega Tartus põgenemistoas end proovile panna.

Sündmusel astusid üles mitmed esinejad - mõned rohkem tuntud, teised veidi vähem. Peo üllatusesinejateks olid tantsutrupi Viva La Divas neiud, kes kütsid ballisaali retrolikult särtsakate ja sensuaalsete tantsudega kuumaks. Retro Kiirabi ülesandeks oli veel viimastele külalistele, kes nurgas tagasihoidlikult seisid, eluvaim sisse puhuda ning tantsupõrandale meelitada. Mulgimaa mehed tantsutasid oma esimese set’iga rahvast niivõrd, et noortel hakkas jalge alt sädemeid pilduma ning suurest kaasalaulmisest kippus kurk kuivama. Seepärast antti aega veidi jalgu puhata ning keha kinnitada nii kohvikus kui ka INZU Rändbaaris.
Samal ajal vürtsitas pidu maagiaga illusionist ja praegune Eesti Mustkunstnike Liidu president Erich Udras. Tema repertuaari kuulusid üle Eesti tuntud ja legendaarsed meelelahutuslikud ehete näppamised. Lisaks tegi uskumatuid trikke metallrõngaste, pallide ja siidirätikutega ning otseloomulikult ei puudunud ka ebarealistlikud kaarditrikid.
Retro Kiirabi teine set oli esimesest veidi rahulikum ning meelitas tantsima ballile tulnud paare, kes said teineteise embuses jalga keerutada. Härrad Mulgimaalt ütlesid pärast etteastet, et nad tuleksid igal ajal väga hea meelega Parksepa Keskkooli tagasi.

Veel enne, kui Talveballi peaesineja Daniel Levi oma bändiga lavalaudu vallutama hakkas, toimus ka tavaks saanud loosimine, kust oli võimalik võita mitmeid erinevaid kinkekaarte ja esemeid. Näiteks sai keegi õnnelik minna nautima Kubija hotell-loodusspaasse mõnusaid hoolitsusi ning Eva Sushi aitas kellegi peolaua katta. Peaauhinnaks oli sel korral Minessa Ilutoa 50€ kinkekaart.

Nagu eelnevalt mainitud sai, kulmineerus õhtu paljude neidude südame võitnud Daniel Levi etteastega. Mõned tuntumad lood, mida kogu saal kaasa sai laulda, olid näiteks: “Burning Lights”, “Shut Up and Dance”, “I Got This Feeling”, “Once In a Lifetime” ning kõigi eestlaste südametesse pugenud “Mu Koju Tood Sa”. Noorte muusikute elurõõm ja sära kiirgas üle saali ning seda võis märgata ka balli külaliste silmist. Daniel sõnas pärast kontserti: ”Meile nii meeldis siin, te olite kõik väga kaunilt riietatud, ülisõbralikud ning laulsite kohe kaasa.” Lisaks kiitis muusik Talveballi üldteemat, milleks oli retro.

Talveballile pani punkti ilutulestik, mis pakkus kaunist ning mängulist vaatemängu.

Õhtu lõppes ametliku järelpeoga Võru linna klubis Club Tartu.

Korraldajad tänavad omalt poolt: Võru valda, Rauameister ASi, Barrus ASi, Parksepa Keskkooli, Leeri lillesalongi, OÜ Plangi Transi, OÜ Võru Transi, OÜ Estelaxet, OÜ Cristella VT, Danpower Eesti ASi, OÜ Riticod, Kurmik ASi, Viva La Divas tantsutruppi, Georgi Hotelli, Roosenbergi Talu, Võru Spordikeskust, Võru Empak ASi, Kubija hotell-loodusspaad, Eva Sushit, OÜ Mahlaveski talupoodi, Metsakohvikut, Minessa Ilutuba, Bambona ASi, Escape Tartut, Club Tartut, Tiigrisilma Ilunurgakest, Juuksur Kädit, FIE Kaja Treialit, Kristi Vähi, Kerttu Möldrit, Siret Bugajev, Andra Kirotaja, Hanna Tintso, Eveli Jaaska,Valmar Vumbat, Jüri Luike ja Kaidi Kaupot.

 

Kadi Kuus
Parksepa Keskkooli abiturient ja Talveballi korraldaja

Viimati muudetud Esmaspäev, 05 Märts 2018 09:49