• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1

Talis Timmi edukas esinemine ajalooalaste uurimistööde võistlusel!

Juba 19.korda korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse õpetajate selts õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluste Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele. Selle Õppeaasta teemaks oli “ Sada aastat Eesti riiki.”

Meie kooli 9.klassi õpilase Talis Timmi uurimistöö “Nõukogude võimu kuriteod Eestis: küüditatu Vilma Elviira Hallopi lugu” hinnati põhikooli uurimistööde grupis rahalise auhinna vääriliseks.

Võistlusele esitati 71 tööd, sealhulgas 18 uurimistööd põhikoolist, 41 uurimistööd gümnaasiumist ja 12 loovtööd. Meie maakonna koolidest olid esindatud Antsla Gümnaasium, Vastseliina Gümnaasium, Võru Gümnaasium, Parksepa Keskkool, Võru Kreutzwaldi Kool ja Varstu Kool.

Kokku anti välja kuus rahalist preemiat. Lisaks sellele hinnati töid raamatupreemiatega, eripreemiatega ERM-lt, Rahvusarhiivilt, Eesti Kunstimuuseumilt, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumilt. Tänukirju jagas ka Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Selts.

Uurimistööde lõppvõistlusel 4.mail 2018.a. Tartus osales ka president Kersti Kaljulaid, kes juhtis tähelepanu asjaolule, et meie tänane elu on kokku pandud kõikide eesminejate tegudest ja tegemata jätmistest ja riigi heaks käekäiguks on vaja nii loodusteadlasi kui IT-insenere, aga ka humanitaare, kes kunstnikuna loovad ajast ja loost pilte.

Uuel õppeaastal oodatakse uusi õpilasuurimusi teemal “VABADUS”!

Malle Puolakainen
koolimuuseumi juhataja

Vaata ka siit!