• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Teisipäev, 15 Jaanuar 2019 14:38

Jõuluehete vahetamise projekt “THE CHRISTMAS TREE DECORATION EXCHANGE” Esile tõstetud

Parksepa Keskkooli 1. ja 2. klassi õpilased võtsid osa rahvusvahelisest jõuluehete vahetuse projektist nimega “The Christmas Tree Decoration Exchange”. Projekti eesmärk oli tutvustada enda kodumaa jõulukombeid teistele Euroopa riikidele.

Esmalt tuli maksimaalselt valmistada 30 jõulupuu ehet ja teha infopakk, sellest kuidas meie maal jõule tähistatakse. Detsembri alguses saadeti igale koolile oma rühma liikmetelt, mis olid varasemalt kindlaks tehtud, kingituseks jõuluehted koos infopakkidega, mille abil teiste Euroopa maade ja kultuuridega tutvuda saime. Partneritelt saadetud jõuluehetega tuli kaunistada oma kooli või kogukonna avalikus kohas asuv jõulupuu. Meie kaunistasime ära kuusepuu, mis asus kooli sissepääsu juures.

Ehete valmistamisel oli üks tingimus, et ehted peavad olema kuidagi oma maale või piirkonnale sümboolsed. Valmistamise materjalile ja suurusele piiranguid polnud.

Infopakkidele oli ette antud, mis infot need sisaldama pidid. Parksepa Keskkooli õpilased panid enda infopakki kadakast meisterdatud kuuseehted. Jõulukaardi, kus oli eesti keeles õpilaste poolt kirjutatud “Häid jõule!” ja inglise keeles väike tekst. Veel sai tehtud interneti lehekülg, kus tutvustati Parksepa keskkooli, Eesti jõululaule, jõulutoite ja palju muud Eesti jõulukommete kohta.

Meie kooli tutvustus

Meie rühma sõpruspartnerid

Väga tore oli, et õpilastele endale meeldis selles projektis osaleda ning ehteid, kaarte ja muid asju valmistades olid nad väga positiivsed. Minul, kui projekti läbiviijal, on väga hea meel, et õpilastele selline ettevõtmine meeldis. Nii õpilased kui ka projekti läbiviijad õppisid mõndagi teiste maade jõulukommetest ja üleüldse oli see üks väga tore ettevõtmine.

Karina Vestmann
11.b klass

 

Viimati muudetud Esmaspäev, 21 Jaanuar 2019 11:14