• Parksepa kooli arengufond on loodud

    Parksepa kooli arengufond on loodud

    Loe läbi fondi põhikiri ja toeta meie kooli fondi juba täna! Loe edasi
  • 1
Esmaspäev, 18 Aprill 2016 12:59

Näitus "Minu elulugu" koolimuuseumis Esile tõstetud

Kui õpilased alustavad koolis ajaloo kursuse õppimist, siis on eelkõige vaja uurida oma pere ja iseenda tegemisi viimaste aastate jooksul Eesti Vabariigis. Küsime ju pidevalt: Kust me tuleme ja kuhu me läheme ?

Nii toimisidki meie kooli 5-ndate klasside õpilased õpetaja Liia Luige juhendamisel.

Valmisid kodutööd pealkirja all "Minu elulugu",mis toodi näitusele koolimuuseumi. Kokku oli eksponeeritud 28 tööd.

Elulugude mapid olid väga huvitavad, sest mahukad kirjatööd sisaldasid lugusid lapsepõlvest, lasteaia-aastatest, kooliaastatest, perest,hobidest,, au-ja tänukirju, klassitunnistusi,j oonistusi, koolitöid, medaleid, diplomeid, tabeleid oma arengunäitajatega.

Oli väga kena,et sellise mahuka koolitöö tegemiseks vajasid õpilased oma vanemate abi ja meenutusi. Paljud vanemad on pidanud beebipäevikuid ja üles kirjutanud lugusid oma lapse arengust.

Südamlikud olid ka vanavanemate, onude ja tädide meenutused õpilase elust erinevatel eluetappidel.

Siinkohal suur tänu kõikidele emmedele, issidele,vanaemadele, vanaisadele ja teistele abilistele, kes panustasid aega ja tahtmist oma lapse elulooraamatu kokkupanemisele. On ju vanematele suur rõõm, kui lapsel on ette näidata näiteks 26 medalit ja 9 karikat ja meenet (Marten Luik) ; 30 tunnustus- ja tänukirja (Hendrik Andrejev); õpilasleiutajate riikliku konkursi II preemia autahvel 300 euroga (Tõnis Timmi ) jne.

Suur tänu õpetaja Liia Luigele, kel jätkus aega ja tahtmist õpilaste uurimistööde juhendamiseks ning paluda õpilasi oma töid ka nooremate klasside õpilastele tutvustada.

Aitah Teile, 5-ndate klasside õpilased: Hendrik Andrejev, Iiris Aljes, Roland Mikson,Sander Suur, Rebeka Pärnoja, Tõnis Timmi, Crislyn Kauts, Kristjan Timuska, Karla Kaaver, Marco Kindsigo, Nele Jõgeva, Karolin Hõrak, Sander Saar, Marko Läll, Susanna Mahnatšov, Hannabel Muuk-Adrat, Robert Runtal, Helena Loit, Phil
Benjamin Paju, Ketter Aljes, Liana Parmask, Franz Krull, Hans Erik Haljend, Marten Luik, Egert Suvi, Marta Kaiv, Juku Evestus, Gerda Mägi.

TÄNUD KÕIGILE - NII TEGIJATELE KUI VAATAJATELE ! 

Malle Puolakainen - koolimuuseumi juhataja.

Viimati muudetud Esmaspäev, 18 Aprill 2016 14:28