Miks asuda õppima Parksepa Keskkooli?

Parksepa Keskkoolis on õpilasel võimalus kujundada oma õppekava ise.

Õpilane saab kolme aasta vältel valida enam kui 40 valikkursuse hulgast endale 18 meelepärast ja vajalikku kursust. See, kes soovib mingit konkreetset ainet süvendatult õppida, saab valikkursuseid võtta ainult sellest valdkonnast, kes aga soovib laiapõhjalisemat õppekava, saab oma õpet toetada erinevates ainetes. Nii koostab iga õpilane endale ise vastavalt oma huvidele ja soovidele individuaalse õpitee.

10.klassi vastuvõtu vestlusele saab registreeruda kooli kodulehel alates 26. aprillist 2021.

Mõni nädal tagasi tegid 3.a klassi tüdrukud Kristelle ja Liis üleskutse meisterdada koolimaja territooriumil elavatele linnukestele pesakaste. Pesakastide mõõtude kohta sai infot siit:

https://www.eoy.ee/ET/12/33/pesakastid-lindudele

Nii asutigi paljudes kodudes kastikesi kopsima ja lõpptulemus oli näha eile, mil koolimaja juurde toodi kümneid pesakaste :)

Aitäh, et hoolid!

Parim noor instrumentalist 2021

Pildil Jaan Randvere ja Ott Keerutaja

Võru Muusikakooli õpilased on olnud väga edukad konkursil "Parim noor instrumentalist 2021". Võru Muusikakoolis õppivatest Parksepa Keskkooli õpilastest saavutasid:

  • Lõuna-Eesti ja Tartu regioonide saksofoniõppurite konkursil Nõo Muusikakoolis 4. klassi õpilane Ott Keerutaja I vanuserühmas I koha ja üleriigilises voorus ka I vanuserühmas I koha. Õpetaja ja kontsertmeister on Jaan Randvere.

  • Metsasarve konkursi üleriigilises voorus saavutas 2. klassi õpilane Meriliis Hirs I vanuserühmas III koha. Metsasarve õpilaste õpetaja on Jose Antonio Page Ramirez, kontsertmeistrid Kenny Jose Salazar Pirela ja Piret Rips-Laul.

  • Regionaalses voorus saavutasid klaveri erialal 3.a klassi õpilane Liis Kärbla I vanuserühmas II koha; (õp Žanna Ranna) ja 4. klassi õpilane Laura Potter II vanuserühmas diplomi (õp Annely Kaasla).

  • Vaskpillide konkursi regionaalses voorus saavutas 9. klassi õpilane Renaldo Alla III vanuserühmas diplomi. Renaldo õpetaja on Jose Antonio Page Ramirez ja nende kontsertmeister Kenny Jose Salazar Pirela.

  • “Poistelaul 2021” Võrumaa voorus saavutas 4. klassi õpilane Braian Tsirk IV vanusegrupis III koha. Õpetajad on Maire Nirk ja Kaari Kattai, kontsertmeistrid Piret Rips-Laul ja Kaari Kattai.

Palju õnne kõigile õpilastele ja õpetajatele!

Eelkool

1. septembril 2021 PARKSEPA KESKKOOLIS kooliteed alustavad lapsed on oodatud koos lapsevanematega EELKOOLI.

EELKOOLI EESMÄRGIKS ON soodustada sujuvat sisseelamist kooliellu ja toetada lapse loomulikku huvi hankida teadmisi.

Töökuulutus

Parksepa Keskkool pakub konkursi korras tööd 1,0 kohaga eripedagoogile. Tööd puudutav sisuline info tel 53401799 (õppealajuhataja).

Eelkool toimub järgmistel kuupäevadel:

10. märts 2021 kell 13.20 Väimela lasteaia lapsed ruumis 111.
7. aprill 2021 kell 13.20 Parksepa lasteaia lapsed ruumis 111
JÄÄB ÄRA! Teatame uuest kuupäevast, kui selgub piirangute lõpukuupäev.