Eesti kirjanduse päev

Haridus- ja teadusminister ning kultuuriminister kutsuvad üles tähistama eesti kirjanduse päeva. Tähistame seda päeva ka meie koolis.

TV 10 Olümpiastarti

Kolmapäeval 25.01.2023 a.toimus TV 10 Olümpiastarti Võrumaa ja Põlvamaa II etapp.

Meie kooli parimad kohad:

P-N vanuseklass - Kristover Kindsiveer - teivashüppes I koht ja 60 m tõkkejooksus III koht, Kennet Laidoner - teivashüppes III koht

T-N vanuseklass - Ketter Kasuk - 60 tõkkejooks I, kaugushüppes 5., Liis Kärbla - 60 tj. II koht, kaugushüppes II

T-V vanuseklass - teivashüpe - Marion Niido I, 60 m. tõkkejooks Laura Jõõger 4., Natali Kulaga 5.

P-V vanuseklass - Otto Simon Süving - kaugushüpe II, 60m. tj. 4.

Võistlustel osalesid ja andsid oma panuse veel järgmised õpilased: Cristofer Paidre, Martin Timmi, Kaspar Jaaska, Annelle Runtal, Romek Niilo, Ott Keerutaja.

Laupäeval, 28.jaanuaril toimub üleriigiline TV 10 Olümpiastarti II etapp Tallinnas.

Saalijalgpall

18. jaanuaril 2023 toimusid Võru Spordikeskuses Võru maakonna koolinoorte meistrivõistlused saalijalgpallis. 10.12. klasside arvestuses saavutasid Parksepa Keskkooli neiud II ja noormehed III koha.

Võistkondadesse kuulusid:
neiud - Glairika Toomemägi, Isabel Huma, Nele Jõgeva, Meribel Meitern, Kätriin Vaiksoo, Aleksandra Karpuhhina, Maarja Olesk;
noormehed - Rico-Raien Ilves, Kert Sander Eerik, Rico Rästa, Christjan Truija, Kristjan Timuska, Priit Saar, Sander Meeliste, Steven Leppoja, Mihkel Mustmaa.

Pildil vasakult Ott, Laura, õpetaja Endla, Braian ja Rasmus

KooliRock 2022

Oleme bänd Kroks: Ott, Laura, Braian ja Rasmus. Basskitarrist Ott, klahvpillimängija Laura ja laulja Braian õpivad 6. klassis ning trummar Rasmus on 7. kl õpilane. Me oleme Parksepa Keskkooli parim, ühtlasi ka ainuke bänd. Meie tiim sai alguse eelmise aasta Parksepa Keskkooli Vabalavast, mille jaoks õppisime selgeks Smilersi laulu "Tee, mis sa tahad". Motivatsiooni andis juurde sealt saadud väga hea emotsioon, publiku soe vastuvõtt ja suur vaimustus. Lisaks sellele õpetajate ja koolitöötajate innustav ja toetav tagasiside. Sellest ajast peale teeme bändiproove iga nädal, et ennast tulevasteks esinemisteks võimalikult hästi ette valmistada. Proovides saab meil palju nalja, aga põhiline on see, et lood saavad selgeks. Meie juhendaja on põhikooli muusikaõpetaja Endla Kersman.

„Tähelepanu, start!“ 1. etapp

9. detsembril 2022 toimus Võru Spordikeskuses 2. 5. klasside õpilaste võistlussarja „Tähelepanu, start!“ 1. etapp.

Meie kooli võistkond saavutas III koha.

Järgmine etapp toimub märtsis.

Võistkonda kuulusid:

Stefan Jõõger, Hannes Misnik, Martin Mattis, Anne-Liina Kolats, Jette Konts, Renek Hõrak, Hugo Park, Robin Kuus, Sandra Kärbla, Käroli Udras, Eliise-Marii Mikson, Marcus Küttis, Kennet Laidoner, Martin Timmi, Grettel Raudkett, Sirli Tasso, Karmen Käär, Kaspar Jaaska, Michael Juhkam, Tristan Pilv, Ketter Kasuk, Laura Jõõger.

Juhendajad õpetajad Sirje Hütt ja Margus Koor.

Olete ühe kogemuse võrra jälle rikkamad! Palju õnne!

Protokolle vaata siit!

Pilte vaata siit!

Õppekäik Räpina Aianduskooli

Neljapäeval, 15. detsembril 2022 toimus Parksepa Keskkooli 8. klassi õppekäik Räpina Aianduskooli, kus osaleti programmis "Mikromatk õite ja viljade maailma". Õpilased vaatasid mikroskoobi all mitmesuguste õite ehitust ja õppisid praktilise töö käigus tundma erinevaid viljatüüpe ning seemneid. Tuttavaks saadi ka Räpina aianduskooli erialadega, kuhu tulevikus on võimalik õppima asuda.

Seejärel külastati Räpina loomemaja, kus igaüks sai klaasimaali õpitoas endale kruusi kujundada.

Anneli Tambets

Õppekäik Toomkirikusse

Reedel, 9. detsembril 2022 toimus 8. klassi õppekäik Tallinnasse. Külastati Tallinna toomkirikut, kus õpilased said põhjaliku ülevaate kiriku ajaloost.

Seejärel suunduti Bastionikäikudesse, kus giid tutvustas käikude värvikat ajalugu ja pärast seda söödi ühiselt pidulikku lõunasööki Tallinna vanalinna südames asuvas restoranis Peppersack. Õppekäik lõppes Tallinna Jõuluturu nautimisega.

Foto on pärit Eesti teadusagentuuri lehelt.

Leiutajapreemia

6. detsembril 2022 autasustati Tallinnas PROTO avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Konkursil osales 508 noort leiutajat 396 ideega.

Parksepa Keskkoolist oli Tallinnasse kutsutud 6. klassi õpilane Laura Potter, kes pidi kohapeal tutvustama oma leiutist, milleks oli „Närve säilitav kätekuivatuspaber“. Leiutis tõi Laurale 2. kooliastme kategoorias III preemia. Riikliku preemia andis üle Eesti president Alar Karis.


ProgeTiigri tulevikutegijad 2022

ProgeTiiger sai 10-aastaseks. Oma sünnipäeva tähistamiseks kutsus lapsi lasteaiast kuni gümnaasiumini looma Scratchis animatsioone ja mänge. Scratch on üks maailma suurim lastele mõeldud programmeerimise keskkond lihtsa visuaalse programmeerimiskeelega.

Parksepa Keskkooli 4. ja 6. klassi õpilased tegid animatsioone arvuti- ja kirjanduse tundides. Kokku valmis 13. novembriks 2022 kümme võistlusvalmis animatsiooni.

Algas üleriigiline "TV 10 olümpiastarti" 52. hooaeg. Esimene etapp toimus 3.12.2022 Võru Spordikeskuses.

Avaetapil võisteldi 60 m jooksus, kõrgushüppes. teivashüppes ja kuulitõukes.

Meie kooli võistkonda esindasid järgmised õpilased: Natali Kulaga, Laura Jõõger, Anelle Runtal, Kristelle Jõgeva, Helena Karu, Kert Loorits, Martin Timmi, Kennet Laidoner, Otto Simon Süving, Romek Niilo.

Järgmine etapp on 28.01.2023 Tallinnas.

Kooli võistkond on väikeste koolide arvestuses neljas. Hea uudis see, et iga järgmise etapiga on võimalik kõrgemale tõusta ja loodame, et gripp meid enam ei kimbuta.

Äitäh, et andsite oma panuse. Tänu teile püsib kool konkurentsis.

Võistkonna treenerid Sirje Hütt ja Margus Koor

UNESCO ühendkoolide võrgustik

Parksepa Keskkool on liitunud UNESCO ühendkoolide võrgustikuga. Töörühmaks on PKK Loodusring ja kontaktisikuks loodusringi juhendaja õpetaja Heidi Kukk.

UNESCO ühendkoolide võrgustik (UNESCO Associated Schools Network ehk ASPnet) on rahvusvaheline võrgustik, mis sai alguse aastal 1953, et toetada inimestevahelist paremat läbisaamist ja rahu maailmas. UNESCO ühendkoolid hoiavad au sees UNESCO ja ÜRO põhikirjade keskseid väärtusi ja põhimõtteid.

2018. aastal kuulus võrgustikku üle 11 000 õppeasutuse 181 riigist. Ühendkoolid annavad oma tegevuste kaudu panuse parema ja jätkusuutlikuma maailma loomisele, viivad ellu uuenduslikke pilootprojekte ning mõistavad hariduses nelja õppimise eesmärgi olulisust: õppida teadma, tegema, olema ja üheskoos elama.

Suurt tähelepanu pööratakse kestlikku arengut toetavale haridusele ja maailmakodanikuharidusele. Kestlikku arengut toetava hariduse ja maailmakodanikuhariduse kohta loe UNESCO ERK veebis.

Õpirändel

Õpetaja Anneli Tambets ja haridustehnoloog Šeila Mündi osalesid 7.12. novembril Erasmus+ projekti “21. sajandi oskuste arendamine Parksepa Keskkoolis” raames õpirändel Hispaanias. Kursus "Discover the 7Cs: Learning for Life (and Work) in the 21st Century" toimus Barcelonas. Osalejate päevad olid täis loenguid, praktilisi tegevusi ja ka kultuurilisi elamusi.

#Erasmus

Rahvastepall

10. novembril 2022 selgitati välja Võru maakonna 4. ja 5. klasside meistrid tüdrukute ja poiste rahvastepallis. Tüdrukute võistlusel osales 9 ja poiste võistlusel 10 kooli.

Tüdrukute turniiri võitis meie kooli võistkond koosseisus: Sirli Tasso, Liis Kärbla, Oveli Lodesk, Lianne Mägi, Anelle Runtal, Laura Jõõger, Kristelle Jõgeva, Kirke Merisalu. Juhendas õpetaja Sirje Hütt

Poiste võistkond koosseisus Kennet Laidoner, Cristofer Paidre, Martin Timmi, Michael Juhkam, Sebastian Veesaar, Jarmo Viks, Kaspar Jaaska, Kristover Kindsiveer küll medalit ei saavutanud, kuid andsid korraliku lahingu.

24. novembril osaleme tüdrukute võistkonnaga piirkondlikul võistlusel Tartus.

Palju õnne!

Toetajad