Teated

Võru maakonna
AASTA KLASSIÕPETAJA 2022
on ENE KÄRG!!!

Suur rõõm, et Parksepa Keskkoolis õpetab lapsi

AASTA KLASSIÕPETAJA 2022 - ENE KÄRG!

Oleme rõõmsad ja tunneme sinu üle uhkust!

PALJU-PALJU ÕNNE!

JA Eesti elutööpreemia õpetaja Helje Jaarmale

Parksepa Keskkooli majandus- ja ettevõtlusõpetaja ning õpilasfirmade juhendaja Helje Jaarma pälvis Junior Achievement Eesti aastate õpetaja elutööpreemia. Helje Jaarma on õpetanud Parksepa Keskkoolis 1996. aastast alates.

Palju õnne, Helje!

On hea meel teada anda, et oleme loonud oma kooli pusa ja polosärgi.

Pusade värvivalikus on helehall ja tumesinine, ees rinnal on logo ja varrukal kooli moto "Tegutseme üheskoos".

Polosärkide toonid: kollane, laimiroheline, türkiis- ja tumesinine, hele- ja tumehall, ees rinnal on logo ja krael moto "Tegutseme üheskoos".

Pusad valmistab Võrumaa ettevõte Norrison, kes teeb ka enamus Eestimaa koolivormid ja ametirõivad. Tellimine ja arveldamine toimub ettevõtte Norrison kaudu, link toodetega tutvumiseks ja tellimiseks: https://koolivorm.norrison.ee/1569-parksepa-keskkool. Lingile vajutades on näha kõik toodete toonid, kujundused, suuruste mõõdutabel jne.

Tellimisperiood 08.04-02.05. Tellimused saate kätte koolist alates 19.05.2022. Uue tellimuse avame ka sügisel.

Teisipäeval, 28 septembril 2021 jõudsid kooli õppetöö mitmekesistamiseks ja kaasajastamiseks 15 virtuaalreaalsusprillide koolikomplekti. Osalesime kevadel Haridus- ja Noorteameti korraldatud ProgeTiigri seadmete taotlusvoorus, kus taotlesime projektile "Parksepa Keskkooli virtuaalreaalsusseadmed" toetust. Meie projekti toetati maksimaalulatuses 5000 euroga, kogu komplekti maksumuseks on 10500 eurot. Omaosaluse katsime kooli IT-eelarvest. Meil on Futuclassi Oculus Quest 2 koolikomplekt.

Seadmete kättesaamisel Tartus osalesime õpetajatega ka koolitusel, mis tutvustas seadmete kasutamisvõimalusi tundides. Seadmete tutvustamiseks oma koolis viime õpetajatele läbi huvipäeva koolivaheajal. Esimesed tunnid leiavad aset juba lähiajal.

Ene Veberson, haridustehnoloog

Liikluskorraldus kooli territooriumil

Palun kinni pidada liikluskorraldusest kooli territooriumil ja parklas. Valdaja loata ei tohi sõidukiga kooli territooriumile sõita, keelav märk on sissesõiduteel üleval. Kooli õuealal autoga tiirutada ja manööverdada on ohtlik, eriti hommikutundidel, kui kõik samal ajal liiguvad.

Parklas tuleb õpilaste sõidukist väljumise ja peale võtmise ajaks parkida vastavalt märgistusele, st joonte vahele.

Liikluseeskirjad ei luba peatuda ka ülekäigurajal, oleme korduvalt näinud vanemaid, kes peatuvad ülekäigurajal lapse sõidukist väljumiseks. Selline teguviis on halvaks eeskujuks ka lapsele.

Liiklusohutut käitumist meile kõigile

Kooli juhtkond