Igal on koolil on oma nägu ja hingus, mille kujundamisel on õpilaste ning õpetajate roll ühtviisi oluline.

Meie koolile annavad oma näo huvitavad õppetunnid, õppekäigud, aktiivsed õpetajad ja mitmekesine huvitegevus. Meil on põhjust tunda uhkust oma kooli üle, sest vilistlane Kaisa Timmi on osanud sõna Parksepa lahti mõtestada järgmiselt:

P – pühendumus

A – abivalmidus

R – rõõmsameelsus

K – kokkuhoidvus

S – soojus

E – erilisus

P – pöörasus

A – asjalikkus

Kooli väärtusi kannavad kõik toimuvad tegevused. Meie motoks on „Tegutseme üheskoos!“

Pildigalerii meie tegemistest 2015–2020

Algklasside õpilased ja abituriendid meisterdavad koos jõuluehteid
Seene- ja sügisandide näitused, mida veavad klassiõpetajad ja bioloogiaõpetaja
Õpetajate päeva tähistame oktoobri alguses
Kooli sünnipäeva tähistamine 15. oktoobril
Isadepäev uhke kontserdiga
Kadrilaada korraldamine 1.– 6. klasside poolt
Advendiaja alguse tähistamine siseõues ja koolimaja kaunistamine
Jõulupidu „Me armastame Eestit”
Juhtkonna vastuvõtt tublidele õppuritele ja nende vanematele
Võrumaa gümnasistide balli korraldamine
Koolitutvustustuurid Võrumaa põhikoolides
Kevadkontserdid
12. klasside tutipäev
Õpilasfirmad
Tublide õppurite osalemine Võru valla korraldatud iga-aastastel preemiareisidel. Reisid on eraldi vanuseastmetele
Õppekäigud ja -päevad, mis on õppetegevuse tähtis osa
Tunde aitavad põnevamaks muuta külalisõpetajad
Sporti on meie koolis populaarne, oleme edukad mitmel rindel

Alates 2001. aastast toimub koolisisene võistlus “Parim klass”, mille eesmärgiks on innustada õpilasi osalema ülekoolilistel üritustel.

Eraldi peetakse arvestust põhikooli ja gümnaasiumi osas, 2019/2020. õa kolmes vanuserühmas (1.–5.; 6.–9. ja 10.–12. klass).

Võitjad klassid saavad rahalise auhinna, mida saab kasutada klassi ühistegevusteks.

Õppeaastate lood

Õppeaasta 2015/2016

Alates 2014/2015. õa on välja kuulutatud koolisisene konkurss 1.–6. klassi päeviku kujundamisele. Võitja valivad 1.–6. kl õpilased.

1.–6. klassi õpilaste päevikukaaned kujundas Kerli Tasso

Oli kooli 140. sünnipäeva aasta, mil toimus vilistlaste kokkutulek. Külas käis hulk vilistlasi, kes õpilastele-õpetajatele oma teest ja kogemustest elus ja töös rääkisid. Külas käisid näiteks Puiga kooli kehalise kasvatuse õpetaja Meelis Reinberg, lavakunstikooli üliõpilane Lauli Otsar, Võru Spordikeskuse juhataja Maidu Laht, õpetaja Liia Luik, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia üliõpilane Triin Sarap, politseiametnik Marek Vähi, poliitik Anneli Ott, õpetaja Indrek Saar, ettevõtjad Janar Oru, Sander Kipper, Priit Süüden, Kaarel Hääl, Kristel Plangi, treener Kalev Palo, õppejõud Ege Johanson. Kõige nähtavam ja oodatum küllatulek oli kindlasti Tõnis Lepa saabumine helikopteriga kooli staadionile, kus teda tervitas kogu koolipere. Tagasi Tallinnasse lennates andis ta võimaluse kahel inimesel endaga kaasa sõita. Suure elevusega hinges said tema kaasreisijateks kunstiõpetaja Merit oma õe Keitiga.

Peale selle, et oli juubeliaasta, toimus kogu õppeaasta vältel väga palju erinevaid sündmusi. Esmakordselt osalesime üleeuroopalistes projektides.

Töötoad „Teadlaste ÖÖ“ festivali raames
... spordinädal
Esimest korda meie majas olid IT tudengid projektiga „Geeks on Wheels“, kes näitasid ja andsid õpilastele proovida-katsetada tehnika uusimaid ja juba tuntuid tooteid.
Maakondliku gümnasistide balli „Maskiball” peaesinejateks olid Tanel Padar ja Tomi Rahula.
Toimus võrgupidu
Õpilasfirma „Taara“ tootis klaasist taldrikuid, ehteid, küünlaaluseid, tuulekelli, aknavitraaže. Kevin Limbo, Sigrit Lilloja ja Kairi Hein.
“Teeme ära” Kirumpääl
Kooli külastas riigikogulane Liina Kersna
Põhikooli arvestuses oli parim 2. klass, klassijuhataja Helle Liloson
Parim vanema vanuserühma klass oli 12.a, klassijuhataja Merit Süving

Õppeaasta 2016/2017

1.–6. klassi päevikukaaned kujundas Elis Kenk
Meie kooli kokk Sveta Hinn osales saates “Eesti parim koolikokk”.
Playback oli kuum üritus
Toimus „Teadlaste öö” festival
Õpilasfirma „Punto“ toodanguks on käsitöökaardid ja grillahjud. Ain Mägise, Jörgen Treial ja Hendrik Post.
Põhikooli arvestuses oli parim 3. klass, klassijuhataja Helle Liloson
Parim gümnaasiumi klass oli 12.a, klassijuhtaja Andres Breidaks
2017. aasta mais tammede istutamine kooli ümbrusesse EV 100 raames

Õppeaasta 2017/2018

1.–6. klassi päevikukaaned kujundas Viktoria Misnik.

Seda õppeaastat saatis teema „Eesti Vabariik 100”. Sellega seotud sündmusteks olid:

Septembrist jaanuarini heegeldasid 6.–9. klassi tüdrukud õpetaja Mariina Kõrsi juhendamisel 100-st motiivist koosneva sini-must-valge linikteki;

Jaanuaris eesnimede saamise lugude kogumine õpetaja Liia Luige eestvedamisel ning klassi ühisluuletuste kirjutamine teemal “Õnne Eestile”;

Jaanuaris ja veebruaris viidi läbi Eesti teemaline klassidevaheline viktoriinisari;

Veebruaris joonistamine teemal “Mina olengi Eesti”; 1.–6. klass joonistas pabernukkudele piduriided, mis kaunistasid Eesti kaarti; toimusid aktused; kooli tantsutrupp õpetaja Helle Lilosoni juhendamisel osales ülevallalises tantsuprojektis “Me armastame Eestit”; inimkujundi „Eesti 100“ tegemine; Goldbergi masina valmistamine õpetaja Kaido Kaasi juhendamisel;

„Eesti 100“ aktus
Veebruarist maini vältas õpilasesinduse fotoprojekt „Foto avardab maailma” ja koostati stendisari Eesti elu ja ajaloo kohta
Retrohõngulisel Võrumaa gümnasistide talveballil oli peaesinejaks Daniel Levi.

Märtsis toimunud Playbackshow oli Eesti muusika ja artistide eri.

Tublidele õppuritele ja nende vanematele toimunud juhtkonna vastuvõtul esinesid Birgit Sarrap ja Mihkel Mattisen.

Järjekordne teadusfestival „Teadlaste ÖÖ“
Meie kool osaleb projektis „Alustavad õpetajad”. Direktor õnnitles 100 päeva koolikatsumisega edukalt toime tulnud noori õpetajaid Agnes Luppi, Grete Lepat ja Katrin Kullot.
Köögiviljakohvikute nädal
Meie noori, Keiu Kinnat ja Emil Aništšenkot, tunnustati “Aasta noor 2017” tiitliga
Meil oli külas Pihkva Humanitaarlütseum
Lastekaitsepäeval joonistati kunstiringi eestvedamisel asfaldile teemal „Sajaga suvesse”
Vabariiklikul konkursil „Aasta kool” saavutasime 4. koha
Põhikooli arvestuses oli parim 4. klass, klassijuhataja Helle Liloson
Parim gümnaasiumi klass on 11.b, klassijuhtaja Merit Süving

Õppeaasta 2018/2019

Eesti Ajaloo-ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldatud õpilaste uurimistööde võistluse EV presidendi auhindadele pälvis 9. klassi õpilase Geir-Melany Andrejevi töö “Aleksandra Mõrd – meie suguvõsa mõisaproua“ 6. koha ja ta sai EV presidendi tänukirja. Töö juhendaja oli õpetaja Angela Kuldmets. Raamatupreemia pälvis Hellika Otsar 9. klassist, kelle töö teemaks oli “Viiulit tutvustava tunni läbiviimine “. Töö juhendaja oli õpetaja Silja Otsar.

Meediapädevuse nädalal toimusid e-tunnid teemadel „Kes minuga suhtleb?” (8.–9. kl) ja „Millised reeglid kehtivad meediamaastikul?“ (12.a ja 12.b) ning kohtumine ajakirjaniku Margit Kilumetsaga (10.–12. kl).

Meediaõpetuse raames toimus pressikonverents ajakirjaniku Margit Kilumetsaga 11.a ja 11.b klassile, juhendaja Katrin Kullo. Pildil Patric Aasmäe, Merilin Peterson ja Krislina Kelner.
Võistlussarja "Tähelepanu, start!" finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha, juhendajad Sirje Hütt ja Margus Koor.
1. ja 2. klassi õpilased võtsid osa rahvusvahelisest jõuluehete vahetuse projektist nimega “The Christmas Tree Decoration Exchange”. Projekti eesmärk oli tutvustada enda kodumaa jõulukombeid teistele Euroopa riikidele.
Projekti "100 kooli" raames toimus korvpalli näidistund 1.–4. klassi õpilastele. Projekti teostaja on Eesti Korvpalliliit. Külalisena viis tunni läbi meie kooli vilistlane ja BC Valga-Valka/Maks & Moorits mängiv abitreener Robert Peterson.
Õpilasfirma „Hojeeria“ toodanguks on savist telefonihoidjad ja klaasist ehted. Maria Šaronova, Lisbet Luik Thecla Rehkli.

6. klass osales KEAT projektis, kus toimusid loengud „Ellujäämise algtõed“, „Küberkiusamine“, „Esmaabi“.

Tallinnas toimunud Robotexil osalesid Kevin Kenk, Natali Kulaga, Roland Käär, Greteliis Pikk, Kersine Todurov. Juhendaja õpetaja Ene Kärg.

Toimusid õppekäigud Tartu teaduskeskusesse Ahhaa (3. kl), TÜ arheoloogiaosakonda (11.b kl), maisipõllule (4. ja 6. kl), Meenikunno ja Luhasoo rappa, Piusale, Vällamäele, Tartu Loodusmuuseumi, Pähni looduskaitsealale, Eesti Rahva Muuseumi, Peipsi äärde, Läti Vabariiki (5.–6. kl), Ligatne tuumavarejendisse (12.a ja 12.b), Poola Vabariiki (9.-12. kl), Soomusrongile Võru raudteejaamas (5.–6. kl), Palamusele (7. kl), Estonia (teatriring), Vene Draamateatri (11.b ja 12.b kl) ja Vanemuise teatri (1.a ja 4. kl) etendustele, Luunja Metsanduskooli (7. kl).

Osaleti Tartu Loodusmaja õpitubades, viidi läbi jäätmetekke vähendamise (7.–9. kl) ja puhta vee ABC programmid (5. kl).

Toimusid aulatunnid kirjanike Valdur Mikita, Reeli Reinausi (6.–9. kl) ja Epp Petronega (1.–4. kl); Kagu-Eesti ettevõtlusnõustaja Kuldar Leisi ja SA Võrumaa Arenduskeskuse juhi Tiit Tootsiga (1.-11. kl); Briti pop-up saatkonna visiidi käigus Briti sõduritega (10. ja 12. klassid); ehtekunstnik Tanel Veenrega (11. ja 12. klassid); Kuperjanovi jalaväepataljoni sõduritega naiste ajateenistusest (10.–12. kl); Skepast&Puhkim OÜ juhatuse liige Peeter Skepast tutvustas inseneritööd (11.–12. kl); Tartu Ülikooli õigusteaduse eriala üliõpilased ELSA4Scools loengud „Tööleping ja sotsiaalhooldusõigus” ja “Riigiõigus” (11.–12. kl).

Kooliperele esines Valdur Mikita

Vastseliina Piiskopilinnuses toimus õppepäev “Keskajale mõeldes” (5.–7. kl).

Kinokülastused “Tuulte tahutud maa” (4.–8. kl), “Tõde ja õigus” (10.–12. kl), „Ott Tänak-The Movie“ (soovijad).

Keeltenädal viktoriinide, rahvuslike lõunasöökide, võõrkeelsete laulude karaokega. Emakeelepäeval toimusid 1.–4. klassidele töötoad, etteasted, kooli näiteringi etendus “Vigased pruudid” ja 7.–12. klassi kõnevõistlus.

Meie kool aitas korraldada teaduse ja tehnoloogia populariseerimise ning vajalike teadmiste ja oskuste võistluse, FLL, Kagu-Eesti eelvooru, kus osales ka Parksepa keskkooli õpilaste meeskond.

Võru vallavanem Kalmer Puusepp tutvustas 10. ja 11. klassidele Euroopa Liidu regionaalpoliitikat kohaliku omavalitsuse tasandil. Vestlusring lõppes vallavanemale arvukatele küsimustele vastamisega.
Emadepäeva kontserdil esinesid Tallinna üldlaulu- ja tantsupeole pääsenud koorid ja tantsurühmad
Tutipäevaga sama päeva õhtul oli koolimaja taga Tartu Elektriteateri välikino seanss. Üles pandi suur täispuhutav ekraan, noored tegid kohvikut ja pleedide alla pugedes sai mõnusalt ööhämaruses filmi vaadata.
Põhikooli arvestuses oli parim 1.a klass, klassijuhataja Helle Liloson
Gümnaasiumi parim klass oli 12.b klass, klassijuhtaja Merit Süving

2019. a suvel Tallinnas toimunud üldlaulu- ja tantsupeol „Minu arm” osales 109 õpilast: mudilaskoorist 24, poistekoorist 21, lastekoorist 23 ja segakoorist 20 lauljat, 6.–8. kl tantsurühmast viis tantsijat, pererühmast 16 last ja kaheksa täiskasvanut. Meie peoliste juhendajateks olid Helle Liloson, Ülle Noppel ja Silja Otsar.

Õppeaasta 2019/2020

1.–6. klassi õpilaste päevikukaaned kujundas Laura Läll.
Esimese koolipäeva aktuse (02.09) ajal oli ilm mõnusalt soe ja päikeseline. Koolimaja ootas taas nii vanu kui ka uusi õpilasi. Esimesse klassi astus 21 last, klassijuhatajaks Mariina Kõrs, abituriente 39 (12.a - 19 ja 12.b - 20).
Sügisesel spordipäeval pidas 1. klass maha tasavägise lahingu teatevõistlustes, 2.–4. klass mängisid rahvastepalli, 5.–12. klass panid oma kiiruse proovile tuletõrjespordi teatevõistlustel ja jooksul ümber Kanariku järve.
Septembris avati pidulikult Parksepa kooli uus spordiväljak, kus saab mängida tennist, korv- või võrkpalli.
Parksepa kooli õpilased osalesid teist korda toimunud ülemaailmses koristuskampaanias World Cleanup Day.
2019. aasta Eesti Ornitoloogiaühingu aasta linnu joonistusvõistlusel pääses finaali 6. klassi Madleen Oleski töö "Öösorr".
Õpilasfirma Tamps toodanguks on toorpallid (küpsetamata maiustused). Karolin Rebane, Elery Org, Jan-Erik Heering, Robin-Marcos Vähi ja Janely Haljaste.
Rahvusvahelisel muusikapäeval oktoobrikuus saime nautida kontserditeprojekti „Kõlame kaasa“ raames Meelika Hainsoo laule ja armsaid lugusid tema elust. Samal päeval toimus ka tänuüritus suvisel laulu- ja tantsupeol osalenutele.
Aulas viis õpetaja Katrin Kullo läbi loengu ja töötoa teemal „Väärtustades toitu“, kus õpilased said teadmisi toidu kasvatamisest, tarvitamisest ja raiskamisest. Toidukogused, mis igapäevaselt prügikasti visatakse on ikka SUUUURED!
Eesti Peakokkade Ühendus (EPÜ) ja Maaeluministeerium korraldasid 2019. aasta septembris ja oktoobris projekti, mille raames käisid põhikooliklassides andmas kokandustunde Eesti parimad peakokad. Meie kooli külastas Veronika Eesmann. Projektiga sooviti tuua lapsed taas tagasi kokkamise juurde ja tutvustada Eesti toidu lugu.7. klassi õpilased valmistasid koorese lõhesupi, krõbedad kalapalad ja õunakoogi. 6. klass valmistas hernepüreesupi suitsukoodiga, krõbedad kalapalad ja kamakreemi marjadega. Mõlema klassi menüüsse kuulus veel karask. Projekti raames valmib 20st retseptist koosnev retseptikogumik koos õppevideotega.
4. klassi õpilased meisterdasid legoklotsidest ehitisi ja osalesid sellega Priko klotsilaudade konkursil. Facebooki hääletuse tulemusena võitsid 4-kohalise Lego klotsilaua, kus saavad kõik soovijad ehitada.
Oktoobri lõpus toimunud stiilinädalal said õpilased end ümber kehastada erinevatesse rollidesse: esmaspäeval kolhoosnikeks, teisipäeval pidžaamadesse, kolmapäeval multikategelasteks, neljapäeval Halloweeni kangelasteks, reedel 90ndate stiili.
12. b klassi õpilased lõid Euroscola projekti tarbeks video, kust tutvustatakse plastmassi taaskasutuse võimalusi. Klassi tunnustati nende vahvate lahenduste eest võidureisiga Strasbourgi. Plastpudelistest on võimalik valmistada vihmaveepüüdja … putukate hotell … ja … minikasvuhoone
Oktoobris teadvustasime ohutut käitumist digimaailmas. IT-päeval andsid tunde erinevate elualade inimesed, kes tutvustasid infotehnoloogia kasutamist oma töös. Kooliõuel oli nutikas auto ja traktor, nägime koduseid roboteid, saime mõelda tulevikutehnoloogiatele.
Isadepäeval laulsime isadest, isadele ja isadega.

Novembri keskpaigast alates on igal kolmapäeval võimalus sööklast näksimiseks otsida köögivilja – porgandid, kaalikas ja kapsas on populaarsed.

Meie kooli meeskond (David Aništšenko, Hanna-Liisa Sarik, Steven Mirontšuk ja Diana Laar) saavutas Tallinnas TalTech-is toimunud KüberPähkli finaalvõistlusel 7.–12. klassi meeskondade arvestuses 6. koha.
Enne jõule meisterdasid 12ndikud koos 1. ja 2. klassi õpilastega õpetaja Maili Toome juhendamisel ehteid ja kaunistasid nendega jõulukuuse.

Jõuluaktusel kinkimiseks küpsetasid õpilasesinduse liikmed piparkooke ja nooremad õpilased kaunistasid neid

2.a klass korraldas jõululaada, kus sai iga soovija endale soetada peoks vajaminevat
Kogu kool joonistas arvutis jõulupilte (168 tööd), millest valmis digikogumik
1.–6. klassi jõulupidu oli üks suur lavastus – „Virtuaaljõuluõhtu“, kuhu oli põimitud näitlemine, laul ja tants. Peo lõpus saabus jõuluvana priske kingikotiga.
7.-9. klassi jõulupeo teemaks oli „Rooside sõda“, mida juhtis õpetaja Ando Tuul. Õpilaspere pistis rinda õpetajatega.
Jõuluvaheajal „maalisid“ tervisenõukogu liikmed väikese saali põrandale keksukastid, et innustada õpilasi vahetundides rohkem liikuma
Veebruaris toimus juba teist aastat järjest meie koolimajas First Lego League (FLL) Kagu-Eesti eelvoor. Seekord osales meie koolist kaks meeskonda, keda juhendab õpetaja Ene Kärg. Tuli tutvustada ühte arendusprojekti ja meisterdada robot
Parksepa Keskkooli gümnasistide talveball meelitas veebruarikuu esimesel päeval kohale ligikaudu 150 külalist üle terve Eesti. Seekord oli peaesinejaks ansambel Hellad Velled.
Veebruarist liitusime programmiga „Liikuma kutsuv kool”. Loodetavasti toob projektiga liitumine kaasa koolinoorte liikumisharjumuste paranemise ja aitab õpetajatel erinevate tehnikate abil koolitunde aktiivsemaks muuta. Märtsist käib koolipere suurtel vahetundidel kooliõues liikumas. Noorematele õpilastele on koolimajas ronimissein ja keksukastid.

Teadusbussi bioloogiateemalisest etendusest, kus vaadati eksperimentide abil inimkeha sisse ja uuriti kui vastupidav on inimene, osalesid 7.–9. klassi õpilased.

20. veebruaril toimus VI õpilaskonverents, mis oli pühendatud Parksepa Keskkooli 145. aastapäevale. Selle korraldajaks oli kooli endine ajalooõpetaja ja tänane koolimuuseumi juhataja Malle Puolakainen.
Eesti Vabariigi 102. sünnipäevale oli pühendatud isamaaliste laulude äratundmise digiviktoriin, digialbumi koostamine teemal “Minu kodu, minu Parksepa, minu Eesti…” ja aktused.

12. märtsist kuulutati riigis välja viiruse Covid-19 pandeemia tõttu eriolukord ja alates 16. märtsist läksid kõik koolid üle distantsõppele. Meie alustasime koduõppega juba 13. märtsist olles selle eelnevalt kooskõlastanud Võru vallaga. Pidime kiiresti kohanema tööks nii, et me ei kohtunud omavahel. Keelati avalikud kogunemised, suleti suur osa asutusi ja soovitati kodus töötamist. Avalikes kohtades ei tohtinud koos viibida rohkem kui kaks inimest ja hoida teistest vähemalt kahe meetrist vahemaad, v a perekonnad. Suleti avalikud mängu- ja spordiväljakud, mis piiras noorte tegutsemisvõimalusi. Taastati piirikontroll, kadus transpordiühendus välismaailmaga ja paljud inimesed hakkasid tööle oma kodudes. Selline elukorraldus toimus üle kogu maailma.

Koolipere otsis ja valis õpetamiseks ja õppimiseks digivahendid ja ‑keskkonnad. See pani proovile oskused, võimed ja loovuse. Õppisime märkama, avastama, leiutama ja iseseisvamalt tegutsema. Seljatasime rohkelt väljakutseid, saime tugevamateks ja vastutustundlikumateks.

Kõiki manitseti püsima kodus, hoidma distantsi ja pesema käsi ning soovitati kanda kaitsevahendeid.

Vahetult enne koolivaheaja algust, 17. aprillil, toimus õpetajate ja töötajate stiilipidu “Virtuaalne klassiõhtu” Meet`veebikeskkonnas, mis tekitas palju elevust. Rõõm taaskohtumisest oli väga suur.

Hetk klassiõhtult, klassijuhataja tunneb ära rohelisest ruudust

Huvijuhi üleskutsel jäädvustasid õpilased oma tegevusi kodudes kevadvaheajal
… ja otsisid kevadet