Oma uuest koolist mõtisklevad 10. klassi õpilased 1999

Silver Tulik:

Parksepa kooli imago on päris hea. Ei tea küll statistiliselt, kui palju õpilasi sai eelmisel aastal kõrgkooli, kuid see oli suhteliselt kõrge arv, kui minu mälu mind ei peta. Selle kooli imago on ka sellepärast kõrge, et siin on sport väga heal tasemel.

Minu arvates on kõik Parksepa Keskkooli õpetajad parima võimaliku haridusega. Kõige rohkem meeldib mulle isiklikult meie matemaatikaõpetaja.

Minu esimene koolipäev möödus väga segaselt. Kuna kedagi eriti ei tundnud, ei teadnud ka kunagi, kuhu minema peab. Kartsin kõndida, sest järsku eksin ära.


Ainar Musto:

Mind kutsuti koos emaga Parksepa Keskkooli vestlusele. Läksime kohale. Kui minu kord tuli, hakkasid külmavärinad üle mu keha jooksma. Läksime sisse, võtsime istet. Direktor küsis mu nime. Ütlesin. Ta vaatas mind natuke aega ja ütles: "Jah, tõesti Musto." Nii ütles ta sellepärast, et mu vend käis ka selles koolis.


Kairi Päike:

Mulje sellest koolist on olnud hea sest ajast peale, mil ma koolimaja uksest esimest korda sisse astusin. Ma pole kusagil näinud nii kena välimusega kooli ning ei ole kuulnud, et kusagil Võrumaa koolis oleks nii range kord. Näiteks, et keskkoolis käivad poisid peavad kandma lipsu ning korralikule välimusele pööratakse päris palju tähelepanu.

Kui ma siia kooli vestlusele tulin, küsis direktor minult igasuguseid küsimusi. Ta küsis isegi, miks mul sellised eksamihinded on, miks nad paremad ei ole.

Algul arvasin, et ei harju selle kooliga niipea. See kool on väga naljaka ehitusega. Esiti mulle tundus, et siin ongi ainult mingid koridorid ja klassid.


Sibille Maask:

Mõtted koondusid ikka rohkem ja rohkem Parksepa kooli poole. Nii läksingi 21. juunil ema käekõrval Parksepa Keskkooli direktori jutule. Ma küll eriti ei kartnud, kuna katsete ajal direktor mind juba kõnetas ja tundus päris tore olevat, aga väike sabin oli sees küll. Mäletan tema teravat pilku, kui ta vestluse käigus mulle otsa vaatas ja küsis, miks ma siia kooli tulla tahan. Ma ei tea miks, aga küsimus ajas mu kuidagi närvi, nii et ma ei saanud algul sõnagi suust. Lõpuks ikka puterdasin ei tea ise ka mida kokku. Mulle tundus, et ta jäi minuga rahule küll, aga talle ei meeldinud minu maateaduse eksami hinne.

Sügis

Liis Saarma 4. klass


Sügis juba ukse ees.

Tuul puhub aknast läbi.

Ja mina istun sohva peal

ja vaatan aknast läbi.


Ma näen seal väikest oravat,

kes närib hoolsalt käbi.

Ta vaatab mind nii kobavalt

ja mul on toas häbi.